BUX 137671.87 -1,31 %
OTP 44230 -1,54 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Spanyolországban terjeszkedne az RWE

2001. január 23. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A legnagyobb német közüzemi csoport, a Magyarországon is érdekeltségekkel rendelkező RWE AG várhatóan vételi ajánlatot tesz Spanyolország negyedik legnagyobb áramtermelő vállalatára, a Hidroeléctrica del Cantábrico SA-ra. Az RWE jelenleg az előzetes elemzéseknél tart - áll a vállalat közleményében, amelyet a Bloomberg ismertetett. A közlemény nem részletezi, hogy mekkora hányadot akarnak szerezni a spanyol cégben, amelynek piaci értéke jelenleg megközelíti a 2,5 milliárd dollárt.
A spanyol áramtermelő és -szolgáltató piac 5 százalékát ellenőrző Hidrocantábricóra három ajánlat érkezett az elmúlt tizenkét hónapban; az igazgatóság hétfőn utasította el a Grupo Villar Mir spanyol ipari holdinghoz tartozó Ferroatlantica ajánlatát, kevesellvén a Hidrocantábrico 25 százalékáért kínált 505 millió dollárt (az ajánlatot a német EnBW AG is támogatta). A spanyol árampiac iránt azt követően erősödött fel az érdeklődés, hogy a két legnagyobb ottani szolgáltató, az Iberdrola SA és az Endesa SA bejelentette egyesülési szándékát. A fúzió jóváhagyása érdekében vélhetőleg meg kell majd válniuk néhány érdekeltségüktől, s a Reuters által idézett elemzők szerint egyes külföldi szolgáltatók már ezek megszerzése érdekében akarnak hídfőálláshoz jutni Spanyolországban. Az RWE jelenleg egy erőművet épít Spanyolországban - együtt az Iberdrolával - a BASF AG ottani vegyipari üzemének ellátására.
(NAPI)

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet