Orbán az utóbbi hetek politikai eseményeivel kapcsolatban elmondta: mindenki látja, hogy ugyanazok ugyanazt folytatják tovább, amit eddig csináltak. Az elnök szerint a régi-új koalíció az összeomlás koalíciója lesz; az a gazdaságpolitika pedig, amelyet eddig meghirdettek, pénzügyi és szociális összeomláshoz vezethet.
