Az átszervezések nagyobb szabadságot adnak az intézményvezetőknek, és lehetővé válik a 30 napos elbocsátás a teljesítmény követelményeket nem teljesítő központi közigazgatási alkalmazottaknál.
A pedagógusokat nem a kormány foglalkoztatja, így a létszámleépítés sem határozható meg önkormányzati feladatként. Az önkormányzatoknak, mint fenntartóknak elegendő mozgásterük van arra, hogy akarnak-e új forrásokat bevonni a meglévő pedagógusállomány fizetésének finanszírozására - jelentette ki Draskovics Tibor.
