BUX 138414.04 0,57 %
OTP 44370 0,89 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A zsaruk szóltak, de későn

A budapesti főrendőr mossa kezeit, a meteorológusok úgyszintén.

2006. augusztus 22. kedd, 07:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A rendőrség jelezte a szervezőknek a közelgő viharról szóló jelzést, de akkor már nem volt mit tenni - mondta Gergényi Péter, Budapest rendőrfőkapitánya a Nap-keltében. A főkapitány szerint 20 óra 40 perckor a siófoki vízirendészek értesítették budapesti kollegáikat a viharról. A BRFK munkatársai ekkor a meteorológiai szolgálattól és a székesfehérvári rendőröktől kértek tájékoztatást. Miután 20 óra 46 perckor mindkét forrás megerősített a közelgő vihar hírét, azonnal riasztották a szervezőket és a Dunán tartózkodó hajókat. Két, két és fél óráig is eltartott volna, mire a tömegnek sikerül szétoszlania - idézi az mti.hu Gergényit. Másfelől a meteorológiai szolgálattól a vihar jellegére nem kaptak választ, csak arra, hogy vihar közelít.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat elnöke szerint folyamatosan küldtek riasztásokat a katasztrófavédelemnek a közelgő viharról - közölte Dunkel Zoltán, az Országos Meteorológiai Szolgálat elnöke a műsorban. Általános riasztást már vasárnap délelőtt is küldtek a viharról, majd később is, amikor délután öt óra körül a viharzóna „belépett” az országba - mondta a Meteorológiai Szolgálat vezetője. Hozzátette: a 19 óra 39 perckor küldött riasztásban szerepelt először, hogy a vihar a közép-magyarországi régiót érinti. Dunkel Zoltán szerint azt, hogy a vihar intenzív zónája a tűzijáték helyszínét érinti, csak "az utolsó néhány tíz percben lehetett valószínűsíteni".

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet