BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Történetek a káoszból (1.) - ''Az emberek énekelni kezdtek''

Talán nem túlzás azt állítani, hogy hétfő reggel Magyarországon a tegnapi vihar az egyik leggyakoribb beszédtéma. Az emberek munkahelyen, buszon, villamoson, otthon osztják meg élményeiket egymással. Olvasóink és kollégáink elbeszélése alapján mi is összegyűjtöttünk néhány jellemző történetet a tegnapi káoszból.

2006. augusztus 21. hétfő, 11:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vihar pontban kilenckor csapott le Budapestre. Egy munkatársunk a Várban volt a vihar kitörése idején. Mint mondta, hirtelen elsötétült az ég és szakadni kezdett az eső. A viharos erejű szél fákat hajlított meg, néhány perc múlva jégdarabok hullottak az égből. Az orkán akkora erejűvé vált, hogy vízszintesen kezdett esni az eső.

A Sándor palota tetejéről katasztrófafilmekben látott módon cserepek, törmelékek váltak le, amit a vihar több száz méterre elsodort. A Szent György téren álló magyar nemzeti zászló azonnal kettészakadt. Por és törmelék kavargott a levegőben. Az utcai árusok portékáit is azonnal elvitte a szél: azt lehetett érzékelni, hogy mindenféle tárgyak repülnek a levegőben. Székek, kanalak, bögrék, ruhadarabokat szálltak a téren.

A Várban a pánik a vihar kezdete után néhány perccel kitört. „Az volt a legmegdöbbentőbb, hogy a vihar minden előzmény nélkül, óriási erővel csapott le. Hirtelen nagyon sötét lett és hideg. A félelmet tapintani lehetett a levegőben. Soha nem éreztem ilyet" - mondta kollégánk. Az emberek rohanni kezdtek a fedett, biztonságos helyek felé. A környékbeli kávézók, kapualjak, cukrászdák egy pillanat alatt megteltek. A kint maradtak bőrig ázva verték a Szentháromság téren lévő Átrium Szálló üvegablakit, hogy engedjék be őket. A személyzet végül kinyitotta a kapukat.

Egy másik kollégánk az Erzsébet híd pesti hídfőjénél, a Petőfi szobornál volt. Ő is megerősítette, hogy a vihar teljesen váratlanul és óriási erővel csapott le Budapestre. A Petőfi szobornál az emberek feladogatták egymásnak a gyerekeket, de nem tört ki pánik. Az árusok nagyon idegesek lettek, de ők sem nem estek pánikba. "Egyszercsak énekszó hallatszott a tömegből. Félmeztelen francia turisták a Marseillaise-t énekelték a viharban" - mondta kollégánk. A Belvárosban 30 centi magasan állt a víz, az embereket beengedték a házakba, amelyek egyébként zárva vannak. Rengeteg elhagyott papucsot és cipőt lehetett látni a Galamb utca környékén. Miután a mobiltelefonkapcsolat helyreállt, az emberek szeretteiket hívták, hogy megtudják jól vannak-e, vagy csak hogy elmondják egymásnak élményeiket. "Ijesztő élmény volt" - mondta végezetül kollégánk.

Ember Zoltán
Ember Zoltán

Ez is érdekelhet