A vihar pontban kilenckor csapott le Budapestre. Egy munkatársunk a Várban volt a vihar kitörése idején. Mint mondta, hirtelen elsötétült az ég és szakadni kezdett az eső. A viharos erejű szél fákat hajlított meg, néhány perc múlva jégdarabok hullottak az égből. Az orkán akkora erejűvé vált, hogy vízszintesen kezdett esni az eső.
A Sándor palota tetejéről katasztrófafilmekben látott módon cserepek, törmelékek váltak le, amit a vihar több száz méterre elsodort. A Szent György téren álló magyar nemzeti zászló azonnal kettészakadt. Por és törmelék kavargott a levegőben. Az utcai árusok portékáit is azonnal elvitte a szél: azt lehetett érzékelni, hogy mindenféle tárgyak repülnek a levegőben. Székek, kanalak, bögrék, ruhadarabokat szálltak a téren.
A Várban a pánik a vihar kezdete után néhány perccel kitört. „Az volt a legmegdöbbentőbb, hogy a vihar minden előzmény nélkül, óriási erővel csapott le. Hirtelen nagyon sötét lett és hideg. A félelmet tapintani lehetett a levegőben. Soha nem éreztem ilyet" - mondta kollégánk. Az emberek rohanni kezdtek a fedett, biztonságos helyek felé. A környékbeli kávézók, kapualjak, cukrászdák egy pillanat alatt megteltek. A kint maradtak bőrig ázva verték a Szentháromság téren lévő Átrium Szálló üvegablakit, hogy engedjék be őket. A személyzet végül kinyitotta a kapukat.
Egy másik kollégánk az Erzsébet híd pesti hídfőjénél, a Petőfi szobornál volt. Ő is megerősítette, hogy a vihar teljesen váratlanul és óriási erővel csapott le Budapestre. A Petőfi szobornál az emberek feladogatták egymásnak a gyerekeket, de nem tört ki pánik. Az árusok nagyon idegesek lettek, de ők sem nem estek pánikba. "Egyszercsak énekszó hallatszott a tömegből. Félmeztelen francia turisták a Marseillaise-t énekelték a viharban" - mondta kollégánk. A Belvárosban 30 centi magasan állt a víz, az embereket beengedték a házakba, amelyek egyébként zárva vannak. Rengeteg elhagyott papucsot és cipőt lehetett látni a Galamb utca környékén. Miután a mobiltelefonkapcsolat helyreállt, az emberek szeretteiket hívták, hogy megtudják jól vannak-e, vagy csak hogy elmondják egymásnak élményeiket. "Ijesztő élmény volt" - mondta végezetül kollégánk.
