Szó volt az egészségügyről szóló zöld könyvről is. Batiz András kormányszóvivő szerint jelen pillanatban mindez egy vitalap és még semmilyen részében nem történt döntés. A kormány várhatóan a következő héten dönt arról, hogy a különféle javaslatokból melyiket fogadja el, majd az elfogadott verziót szakmai vitára bocsátja. Így várhatóan az egészségügyi reformot érintő első jelentős döntést augusztus végére hozzák meg.
A körbetartozásról elhangzott: a kormány elfogadott több olyan javaslatot, amely megszüntetné, vagy legalábbis mérsékelné a cégek körbetartozását. A jövőben a megbízó 8 napon belül köteles kifizetni a tartozását, és ha ezt nem teszi meg, akkor az alvállalkozó inkasszót bocsáthat ki. Ebbe a folyamatba a bankokat is bevonnák. Ezentúl az alvállalkozó nem a fővállalkozótól kapná meg a pénzét, hanem a saját bankjától, aki kezébe veheti a tartozás behajtását a fővállalkozón.
