BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az informatika a kancelláriához került

A kormány a mai ülésén elfogadta a minisztériumok statútumát. A legnagyobb viták a megszüntetett Informatikai és Hírközlési Minisztérium feladatainak megosztása körül voltak. Mint azt a kancellária miniszter elmondta: ezentúl a Miniszterelnöki Hivatal lesz az államreform stratégiai központja. A Meh-hez kerülnek a médiaügyek (ezek eddig az oktatási minisztériumnál voltak), a határon túli magyarok hivatalának felügyelete, valamint a közigazgatási informatika koordinálása is.

2006. július 19. szerda, 16:51

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szó volt az egészségügyről szóló zöld könyvről is. Batiz András kormányszóvivő szerint jelen pillanatban mindez egy vitalap és még semmilyen részében nem történt döntés. A kormány várhatóan a következő héten dönt arról, hogy a különféle javaslatokból melyiket fogadja el, majd az elfogadott verziót szakmai vitára bocsátja. Így várhatóan az egészségügyi reformot érintő első jelentős döntést augusztus végére hozzák meg.

A körbetartozásról elhangzott: a kormány elfogadott több olyan javaslatot, amely megszüntetné, vagy legalábbis mérsékelné a cégek körbetartozását. A jövőben a megbízó 8 napon belül köteles kifizetni a tartozását, és ha ezt nem teszi meg, akkor az alvállalkozó inkasszót bocsáthat ki. Ebbe a folyamatba a bankokat is bevonnák. Ezentúl az alvállalkozó nem a fővállalkozótól kapná meg a pénzét, hanem a saját bankjától, aki kezébe veheti a tartozás behajtását a fővállalkozón.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet