Az Orbán kormány volt közlekedési- és hírközlési minisztere legfontosabb teendőnek a szakmaiságot, a zöldebb Budapest megteremtését, ezen belül a parkok rendbetételét és a légszennyezés csökkentését, valamint az épített környezet védelmét tartja.
Katona Kálmán a NAPI Online-nak elmondta: a város vezetésében a szakmaiságot és a zöld gondolatot tartja a legfontosabb feladatának. „Budapest nem jutott el odáig, hogy például ipari vízzel locsoljon" - véli az MDF Országos Választmányának elnöke. A főpolgármester-jelölt véleménye szerint azért is fontos a zöld területek fejlesztése, mert Budapest lakosságának több mint a fele nem megy nyaralni, s ők szabadidejük eltöltésére a köztereket, parkokat választják. Katona szerint Budapestnek kellene egy Városigazgató aki az infrastruktúra üzemeltetését és fejlesztését irányítja. Hiányzik a Főenergetikus is, aki gondoskodna arról, hogy a város hatalmas energia költségei csökkenjenek.
Tárgyalni, tárgyalni, tárgyalni
Bár a jelenlegi városvezetési struktúra nyilvánvalóan nem alkalmas egy kétmilliós nagyváros irányítására, Katona a távolabbi jövő feladatának nevezte az önkormányzati törvény módosítását. „Abból kell kiindulni, ami van. Terveim szerint egyfajta integrátor szerepet szeretnék betölteni a főváros és a kerületek között" - mondta Katona, aki a város informatikai bizottságának elnökeként kialakított modellt szeretné meghonosítani Budapest vezetésében. „Addig kell tárgyalni egymással, amíg megegyezés nem születik. Jó lenne egy havi polgármesteri értekezlet is" - mondja az MDF politikusa, aki szerint koncepcionális kérdésekben a huszonhárom kerületi polgármesternek kell megállapodnia.
A város sodródik
Az MDF főpolgármester-jelöltje, aki négy éve tevékenykedik a fővárosi közgyűlésben, úgy látja: a város sodródik, Demszky helyett az apparátus vezeti Budapestet. A politikus a főváros jelenlegi irányításának hiányosságai közt említette, hogy Budapestnek nincs sem elfogadott rendelete a zöldfelületek védelméről, sem útkarbantartási szabályzata. Nincs Budapestnek városigazgatója, aki összefogná az infrastruktúra üzemeltetés területét. Tömegközlekedés helyett a polgárok igényeit kiszolgáló közösségi közlekedés megvalósítása a feladat. Célom, hogy „A bicikli nem csak sporteszköz, hanem biztonságos közlekedési eszköz is legyen" - mondta Katona Kálmán.
Demszky nem fogja össze a várost
A MDF jelöltje szerint Demszky Gábor nem fogja össze a várost. „Jellemző, hogy a város első embere évente egyszer találkozik a kerületi polgármesterekkel, többnyire forrásmegosztás ürügyén. Az pedig kifejezetten ritkaság, ha Demszky Gábor valamely budapesti kerületbe látogat, és ott beszél a helyiekkel" - mondja Katona Kálmán, aki a bécsi főpolgármester munkamódszerét tartja követendő mintának. „Michael Häupl délelőtt dolgozik, délután valamelyik kerületi kocsmában beszélget a helyiekkel egy pohár sör mellett".
