BUX 139078.09 1,06 %
OTP 44630 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiss Péter felveszi a harcot a gyermekszegénység ellen

Kiss Péter miniszterjelöltet szerda délelőtt az Ifjúsági, Szociális és Családügyi bizottság hallgatta meg.

2006. június 7. szerda, 14:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A jelölt nyolc területet sorolt fel prioritásként. A közterhek és közpénzek elosztásával kapcsolatban a miniszterjelölt leszögezte: aki tehetős, az többet vállaljon a közterhekből.

A gyermekszegénység elleni küzdelemről szólva Kiss Péter elmondta, hogy részben a családtámogatási rendszer átalakításával, részben a szülők foglalkoztatásával lehet felvenni a harcot a gyermekszegénység ellen. A miniszterjelölt zéró toleranciát hirdetett a szegregációval szemben.

A foglalkoztatás körében Kiss Péter kiemelte a roma lakosság, "és a roma sorban élők" lakhatási problémáinak megoldását. "A telepek felszámolása nem jelenti bulldózer használatát" - mondta a miniszter a meghallgatáson.

A fogyatékosok problémáival kapcsolatban a kormány olyan támogató megoldásokon gondolkodik, amelyek valódi esélyegyenlőséget teremtenek, hiszen jelen pillanatban a megváltozott munkaképességűek csak 8 százaléka dolgozik.

A nyugdíjasok helyzetével kapcsolatban a miniszterjelölt jelezte, hogy fenntartják a tavaly meghirdetett ötéves nyugdíjkorrekciós programot.

Végül Kiss Péter fogyasztóvédelmi és ifjúságvédelmi kérdésekről beszélt, egyébként pedig transzparens és átlátható minisztériumot, illetve intézkedéseket ígért a bizottsági meghallgatásán.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet