A parlament egészségügyi bizottsága 13:10 arányban szavazta meg Molnár Lajos miniszteri jelölését - a meghallgatáson konkrétumok lényegében nem hangzottak el.
A vizitdíj kapcsán a leendő egészségügyi miniszter elmondta: szakmailag sokan támogatják a bevezetést. (Mint arról beszámoltunk, Veres János pénzügyminiszter is a vizitdíj mellett van.) Molnár szerint nem az összeg számít, hanem az, hogy készpénzt kell fizetnie. Hozzátette: a vizitdíj a fél doboz cigaretta ár, 250-300 forint szokott lenni. A szakpolitikus ugyanakkor elképzelhetőnek tartotta, hogy a szociálisan rászorultak mentességet, vagy későbbi kompenzációt kaphatnak majd.
Molnár Lajos a meghallgatáson többször hangsúlyozta: el kell felejteni azt a tévhitet, hogy az egészségügy jelen pillanatban ingyenes, és hogy egyenlő hozzáférhetőséget biztosít mindenki számára.
Az OEP átalakításával, illetve az OEP fölé kerülő felügyeleti szervvel kapcsolatban elmondta: e felügyeletnek a beteg érdekében kell eljárnia, az állami szabályok érvényesítésével és a minimálkövetelmények betartatásával.
