BUX 138487.58 0,63 %
OTP 44430 1,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Aláírták a koalíciós megállapodást

Gyurcsány Ferenc kijelölt miniszterelnök, Hiller István, az MSZP elnöke és Kuncze Gábor SZDSZ-elnök aláírták a koalíciós megállapodást. Az aláírást követően Gyurcsány elmondta: a kormány mögött pártok állnak, így a kormány pártelvű lesz, de nem pártérdekű.

2006. május 29. hétfő, 11:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A második Gyurcsány-kormány nemzeti kormány lesz, felelőssége kiterjed minden magyarra, tízmillió magyar nevében és 15 millió magyar érdekében kormányoz majd - mondta a kormányfő.

Személyi kérdésekről nem szólt a miniszterelnök, a koalícióért továbbra is Horn Gábor lesz a felelős. Újságírói kérdésre elhangzott, hogy továbbra is csak az SZDSZ által jelölt három miniszter és Gráf József, az MSZP agrárminiszter-jelöltjének személye biztos. Az ötéves adóprogram változtatásával kapcsolatban Gyurcsány elmondta: a kormányprogram adókat és közterheket érintő átalakítása a középtávú adóprogramot érinti, a nyugdíjkorrekciós és a minimálbér-programokat azonban nem.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet