Gyurcsány Ferencnek most nagyobb szabadsága lesz a miniszterek kijelölésénél, hiszen várható, hogy az SZDSZ nem kap három tárcánál többet. Hogy mely minisztériumokat irányíthatja majd liberális politikus, az a személyi kérdéseket is megválaszolja majd. A Népszava minderre abból következtet, hogy Gyurcsány Ferenc két évvel ezelőtti kormányra lépésekor is több olyan szakpolitikust kért fel, akinek a háta mögött nem állt politikai lobbicsoport, így elérte, hogy ezek a tárcavezetők csak tőle függjenek.
Hogy a liberálisok közül kiből lehet miniszter, attól függ, hogy egy adott területen mely párt programja valósul meg nagyobb mértékben. Kétségessé válhat Lamperth Mónika belügyminisztersége, legfeljebb az önkormányzati ügyekre aspirálhat. Gráf József agrárminiszter maradhat, Szilvásy György pedig átveheti a kancelláriaminiszteri posztot a gazdaságfejlesztési csúcsminisztérium élére távozó Kiss Pétertől. Hiller István minden bizonnyal visszatér a kormányba, Kolber István és Baráth Etele tárcája megszűnik és belőlük államtitkárok lehetnek. Veres János pozíciója kérdéses, megtörténhet, hogy helyét Surányi György veszi át. Az igazságügyi tárcára átszervezés várható, élére biztosan nem Petrétei József kerül, Juhász Ferenc azonban megőrizheti a honvédelmi tárcát. Kóka János is maradhat, Fodor Gábor miniszteri kinevezése azonban kétséges, mert saját pártjának vezetősége nem tekint rá "legjobb barátként"
(NSZ.1. old., 3. old.)
