A Magyar Hírlap összeállítása szerint Gráf József biztos pont, a miniszterelnök ugyanis már a választási kampányban közölte, hogy ha a szocialisták győznek, újra rá bízza az agrártárca irányítását, és Kiss Péter is a kabinet befolyásos tagja maradhat. Hiller István csak akkor lesz kormánytag, ha megválik az MSZP elnöki tisztségétől, ekkor viszont övé lehet az oktatási és a kulturális tárca összevonásával létrehozandó minisztérium. Juhász Ferenc honvédelmi miniszter helyzetét stabilnak tartja a lap, csak úgy, mint Veres János pénzügyminiszterét.
Szilvásy György, a kormányfő bizalmi embereként a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter lehet, Lamperth Mónika belügyminiszter viszont belügyi feladatokkal legfeljebb akkor foglalkozhat a jövőben is, ha a várhatóan felosztandó tárca önkormányzati felét vezeti tovább. Baráth Etele tárca nélküli miniszter a szűkített kormányzati struktúra miatt vélhetően kiszorul a kormányból, Botka László, Szeged polgármestere viszont jó eséllyel pályázhatna a belügyminiszteri posztra, de mint 2004-ben, várhatóan most sem fogadja el a tárcát. Szili Katalin nagy valószínűséggel újra az Országgyűlés elnöke marad.
A lap szerint ha megmarad a környezetvédelmi minisztérium Orosz Sándor, szocialista politikus lehet a tárca várományosa. Kóka János gazdasági minisztert több tárca élére is esélyesnek tartják, várhatóan mostani funkciójához hasonló feladatot kap. Molnár Lajos, a MÁV Kórház főigazgatója jó eséllyel az egészségügy élére kerülhet. Fodor Gábor, volt oktatási miniszter neve több poszton is felmerült, de valószínűleg tárca nélkül marad. Szent-Iványi István, ha a szabad demokratáknak jut a külügyminiszteri poszt, számíthat miniszteri felkérésre. Magyar Bálintnak viszont nem sok esélye van a folytatásra. Helyére Hiller István kerülhet, bár az SZDSZ Sándor Klárát ajánlotta kompromisszumként a szocialistáknak. Göncz Kinga sorsa nagyban függ attól, hogy megmarad-e az általa vezetett szociális tárca, amelynek fennmaradásáért a szabad demokraták is küzdenek. (MH, 1., 2-3. old.)
