Jakab István, az érdekképviselet elnöke a Népszavának azt mondta, nem zárkóznak el attól, hogy a számukra is elfogadható javaslatokat támogassák, néhány alapvető kérdésben azonban nem engednek, példaként pedig a föld, a birtokrendezés ügyét említette.
A Nemzeti Földalap (NFA) kezelő szervezet, vagyis az állam kezében fölhalmozott földtulajdont nem szabad eladni, azt elsősorban a családi gazdaságok számára, a birtokrendezéshez kell tartalékolni - hangsúlyozta a vezető, aki úgy látja, a magyar gazdák versenyképességét az is gátolja, hogy a termőföldjük szétaprózva, gyakran nem is egy településen fekszik. Jakab István fontos feladatnak tartja a termelők feldolgozó üzemekhez juttatását is, hogy megszűnjön, de legalább csökkenjen kiszolgáltatottságuk az élelmiszeriparral és a kereskedelemmel szemben. Az elnök beszélt arról is, hogy nyugat-európai minták és a gyakorlat alapján a Magosz már kidolgozta a gazdák kezében működtethető termékpálya struktúráját, amihez elengedhetetlen egy nemzeti gazda szövetkezet kiépítése. Ehhez az egyéni, a társas gazdaságokon kívül csatlakozhatnának a termelő, beszerző, értékesítő szövetkezetek is. (NSZ, 5. old.)
