A müncheni liberális lap munkatársának címben is kiemelt benyomása az volt, hogy az egykori iparváros lakói "egyáltalán nem harapnak a nagy szavakra". A szerző megállapítja: "vasárnap, amikor is az egyéni képviselői helyek betöltése a tét, Orbánt világos, szégyenletes vereség fenyegeti. Akkor is, ha Gyurcsány idejében szintén nőtt a munkanélküliség, és alig jött említésre méltó új beruházó az országba." A cikk Benedek Mihály ózdi szocialista polgármesterre hivatkozva Gyurcsányt a "magyar Tony Blairnek" nevezi, aki "már csak ezért is valószínűleg megnyeri a választást".
(Magyar Hírlap 4. oldal)
