Orbán Viktor a tv2 Mokka című műsorában elmondta: "ezt nyilvánosan is szoktam mondani, ebben semmi rendkívüli nincsen."
Az SZDSZ kampányfőnöke ugyanakkor az Országos Választási Bizottsághoz (OVB) fordult az eset miatt, szerinte ugyanis a Fidesz elnöke választási csalásra buzdított. Horn Gábor közölte: "Orbán Viktor több helyen is megerősítette: a Fidesz illegális adatbázisára támaszkodva, szavazók szervezett szállításával fog vasárnap tömeges választási csalást elkövetni." A szabad demokrata politikus arról is várja az OVB állásfoglalását, hogy szabad-e a fideszes aktivistáknak a szavazás napján a "rájuk bízott' szavazóktól megtudni, voltak-e szavazni, illetve megengedhető-e, hogy amennyiben nem, elvigyék őket voksolni."
Tóth Zoltán választási szakértő nem kívánta minősíteni Orbán Viktor szavait, de azt elmondta, hogy a választási törvény egyik legfontosabb eleme, hogy a választópolgár szabad akaratából dönt úgy, kíván-e élni szavazójogával, s ebben a döntésben nem lehet befolyásolni. (NSZ 3. old., MH 5. old., Nszab. 6. old.)
