Az internetes portál szerint a párt nem kívánja cserbenhagyni szövetségesét, a Fideszt, inkább praktikus okok indokolják a külön képviselőcsoport létrehozását. Ebben az esetben a KDNP ugyanis szavazattal rendelkezne a házbizottságban, delegálhatna a médiakuratóriumokba és a parlamenti bizottságokba is. A pártnak várhatóan 10-20 képviselője lesz a törvényhozásban.
(Népszava 4. oldal)
