A kampányhajrában már együtt korteskedő MSZP és SZDSZ közös kampányzárót tart délután öt órától a Kós Károly sétányon, a Vajdahunyad vár előtt. Beszédet mond Gyurcsány Ferenc miniszterelnök, Hiller István, az MSZP, és Kuncze Gábor, az SZDSZ elnöke is.
Ugyanebben az időben, de a Duna túlpartján, a Műegyetem előtti rakparton szól híveihez Orbán Viktor, a Fidesz elnöke. A szocialisták ezúttal nem választottak új időpontot, pedig már harmadszor fordul elő egy hónapon belül, hogy a nagyobbik ellenzéki párt 'rászervezi' saját politikai tömeggyűlését a szocialisták budapesti rendezvényére. Az ellenzéki párt múlt hét közepén eredetileg a Műegyetem rakpartot jelentette be a rendőrségnek a rendezvény helyszínéül, majd a tervet szombaton módosították a Clark Ádám térre, végül kedden változtatták vissza a Műegyetem rakpartra. A gyűlés áthelyezését a résztvevők vártnál nagyobb számával indokolta a párt, illetve azzal, hogy 'nem akarják tovább nehezíteni a budapestiek életét' a csomópontot érintő forgalomkorlátozásokkal.
(Nszab. 1., 2. old., NSZ 1., 3. old., MH 5. old.)
