Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 9. számú választókerületének polgármestereivel folytatott beszélgetésen a jelen lévők többsége az ott elhangzottakat egyáltalán nem találta sem fenyegetőnek, sem sértőnek - mondta a miniszter szerdán. Veres János Deutsch-Für Tamás, a Fidesz kommunikációs vezetőjének szerdai sajtótájékoztatójára reagált, amelyen a fideszes politikus kijelentette: a Fidesz jogi szakértői vizsgálják Veres János már korábban kifogásolt nyilatkozatát, hogy kimeríti-e bűncselekmény elkövetésének gyanúját.
A Fidesz szerint Veres János, a szabolcsi MSZP-szervezet vezetője április 14-én azt mondta: 'Szabolcs számára ez a négy év sok fejlesztést és sok eredményt fog hozni. Az, hogy egyes térségek ezen belül hogy fognak majd részesedni, azon fog múlni, hogy a térségeken belül milyen választási eredmény születik.' 'Ha Deutsch-Für Tamás a kijelentéssel kapcsolatban valamit vizsgálgatni akar, azt tudom mondani, hogy vizsgálódjon' - jelentette ki a miniszter arra reagálva, hogy a nyilatkozat kapcsán felmerülhet a választási eljárási törvény megsértésének, ezen belül a választók erőszakkal, fenyegetéssel, megtévesztéssel, illetőleg anyagi juttatással történő befolyásolásának, valamint a hivatali helyzettel való visszaélésnek a gyanúja.
Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a felvétel kapcsán azt mondta: "A választások első fordulója után minden politikai álarc lehullott, amit a szocialisták és a szabad demokraták viseltek."
Kuncze Gábor, az SZDSZ elnöke szerint az Orbán-kormány idején az ellenzéki vezetésű településeket kiszorították a támogatási lehetőségekből. Ez a gyakorlat szerinte az MSZP-SZDSZ koalíciós kormánya idején szűnt meg.
(Nszab. 2. old., NSZ 3. old., MH 1., 4. old.)
