BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lezajlott a Gyurcsány-Orbán vita

Gyurcsány Ferenc és Orbán Viktor kilencven percen keresztül vitázhatott egymással a Magyar Televízióban, a pártok által előre meghatározott, minden eddiginél szigorúbb szabályok szerint.

2006. április 5. szerda, 19:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vita közönség nélkül zajlott, a kormányfőjelöltek állva, pulpitus mögött vitáztak. A szópárbaj szabályait a legapróbb részletekig meghatározták a pártok. A tévénézők például nem láthatták azt, hogy miként reagáltak egymás beszédére a vitapartnerek, illetve a feleknek tilos volt segédeszközt - ábrát, grafikont - felmutatni a nézőknek. A díszletet úgy készítették el, hogy Orbán Viktor ugyanolyan magasnak tűnjön, mint Gyurcsány Ferenc. A műsorvezetők gyakorlatilag a stopperóra szerepét töltötték be, funkciójuk az időkeret betartására, illetve az előre megírt felvezető beszédek felolvasására korlátozódott.
A témák sorrendben a következők voltak: a mezőgazdaság, az adó, a költségvetés és az államadóság, majd a lakástámogatás, az otthonteremtés, a családtámogatás, az egészségügy. Majd az oktatás, a gazdaságpolitika, a gazdaságfejlesztés, a vállalkozások támogatása, illetve a munka, végül a nyugdíj, a bérek, az árak, a megélhetés témaköre következett.
A felek a vitát kétperces megszólalásokkal kezdték, a témakörökben az eszmecserét a két politikus felváltva indította. Ezután három-három percük jutott álláspontjuk kifejtésére, ezt a másik fél egy percben kommentálhatta. A vita végén kétperces záróbeszédet tarthattak. A vitát sorsolás alapján Gyurcsány Ferenc kormányfő kezdte, ennek megfelelően Orbán Viktor zárhatta. A felek a vita előtt és után kezet fogtak egymással.

Ember Zoltán
Ember Zoltán

Ez is érdekelhet