BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kisebb adóterhet sürgetnek a k+f-cégek

2008. február 25. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kutatás-fejlesztést (k+f) és innovációt végző magyarországi vállalkozások nevében az Informatikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ), a Magyar Innovációs Szövetség és a Magyar Biotechnológiai Szövetség a bérjellegű terhek csökkentését kérte a magyar kormánytól. A szervezetek szerint az adócsökkentésnek - a bérterhekre vetítve - el kell érnie a 40-50 százalékos mértéket ahhoz, hogy az érdemi változást eredményezzen az úgynevezett innovatív vállalatok versenyképességében. A szervezetek által érintett szektorok fejlődése a magas hozzáadott értékű iparágakon keresztül már középtávon hozzájárulhat a magyar export növekedéséhez, valamint a foglalkozásbővítés és a fiatal, magasan képzett munkaerő itt-tartásának fontos eszköze lehetne. A kutatás-fejlesztéssel és innovációval foglalkozó cégek számára a legnagyobb versenyhátrányt a magas bérterhek okozzák, mivel ezen a területen szinte kizárólag magasan képzett, magas bérkategóriájú alkalmazottak dolgoznak. A magyarországi vállalkozások többsége viszont fiatal, finanszírozási képessége gyenge, kevéssé teherbíró, ráadásul a kis belső piac sem segíti elő gazdaságos működésüket. A hasonló ágazatok és vállalkozásaik szinte minden fejlett gazdaságban - legyen szó európai vagy távol-keleti országról - jelentős adókedvezményekben részesülnek.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet