A kutatás-fejlesztést (k+f) és innovációt végző magyarországi vállalkozások nevében az Informatikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ), a Magyar Innovációs Szövetség és a Magyar Biotechnológiai Szövetség a bérjellegű terhek csökkentését kérte a magyar kormánytól. A szervezetek szerint az adócsökkentésnek - a bérterhekre vetítve - el kell érnie a 40-50 százalékos mértéket ahhoz, hogy az érdemi változást eredményezzen az úgynevezett innovatív vállalatok versenyképességében. A szervezetek által érintett szektorok fejlődése a magas hozzáadott értékű iparágakon keresztül már középtávon hozzájárulhat a magyar export növekedéséhez, valamint a foglalkozásbővítés és a fiatal, magasan képzett munkaerő itt-tartásának fontos eszköze lehetne. A kutatás-fejlesztéssel és innovációval foglalkozó cégek számára a legnagyobb versenyhátrányt a magas bérterhek okozzák, mivel ezen a területen szinte kizárólag magasan képzett, magas bérkategóriájú alkalmazottak dolgoznak. A magyarországi vállalkozások többsége viszont fiatal, finanszírozási képessége gyenge, kevéssé teherbíró, ráadásul a kis belső piac sem segíti elő gazdaságos működésüket. A hasonló ágazatok és vállalkozásaik szinte minden fejlett gazdaságban - legyen szó európai vagy távol-keleti országról - jelentős adókedvezményekben részesülnek.
