A Szoftverbevallás program célja, hogy a gazdálkodó szervezetekben tudatosítsa a szoftverek jogtisztaságának fontosságát és és eszközt kapjanak a szoftvergazdálkodási gyakorlat kialakításához. Sebők Erzsébet, a BSA főtitkára egyértelmű sikerként könyvelte el a kampányt, amit a beérkezett több mint 3 000 bevallás és számtalan e-mail illetve telefonhívás is tanúsít. A BSA eredményesnek nevezte idei működését is: az 196-ban mért 76 százalékos szoftver-illegalitási arány 2002-re 45 százalékra mérséklődött, és a BSA bízik benne, hogy rövid időn belül utolérjük az Európai Unió 38 százalékos arányát.
