A Memory Stick névre hallgató kártyákat a Sonynál a különböző gépek közötti hálózati kommunikáció alapvető eszközének tekintik, és a félvezető gyártásban jeleskedő Samsung segítségével kívánják világszerte elterjeszteni. Az egyezség nyomán a Memory Sticket a Samsung saját márkanevével is forgalomba hozhatja, amellyel új szerepelőként léphet a piacra, akár a Sony versenytársaként is.
