Megkeresésünkre az IM központi számán azt közölték, hogy feltehetően hálózati karbantartás történik, majd hívásunk után öt perccel elindult a honlap. A weboldal impresszuma szerint a minisztérium szerverét a NetFórum Kft. végzi. A Kft-nél érdeklődésünkre csak annyit tudtak elmondani, hogy a társaság csak a designt készítette a szerver hostolást az Interware Rt. végzi.
Az Interware-nél megerősítették, hogy az IM szervere valóban náluk üzemel. Nem kívántak azonban válaszolni arra a kérdésünkre, hogy miért állt a honlap majd egy napig, azzal - az egyébként elfogadható - indokkal, hogy információt csak az ügyfeleiknek adhatnak ki.
