BUX 140068.08 0,32 %
OTP 45780 -0,41 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Esik az SAP, de miért?

Ma reggel az SAP, a vezető európai szoftvergyártó részvényeinek árfolyama 4,72 százalékkal került lejjebb a tegnapi záráshoz képest, s délben még rosszabb volt a helyzet. Ez önmagában mintegy 0,1 százalékkal húzta lefelé a DAX-ot.

2003. február 27. csütörtök, 12:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az okokról többféle piaci pletyka kapott lábra, ezeket azonban a szoftveróriás nem kommentálja.
Az egyik verzió szerint az iraki háború közelsége nem tesz jót szoftveriparnak. Mások ettől függetlenül is profit warning bejelentésére számítanak. A Lehman Brothers egyik szakembere ugyanakkor megjegyezte, hogy igen valószínűtlennek tartja egy esetleges profitriadó közzétételét, ugyanis az SAP az első negyedévre vonatkozóan nem közölt eddig semmiféle várakozást (tehát nincs mihez képest figyelmeztetni), másrészt mivel a szoftvercégeknél általában a negyedév vége szokott erős lenni, túl korai lenne riogatni a piacot.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet