Egy amerikai szövetségi bíróság úgy döntött, hogy a Kazaa off-shore fájlcserélő forgalmazója, a Sharman Networks bíróság elé állítható az USA-ban. Annak ellenére, hogy a cég székhelye egy csendes-óceáni szigeten található, a bíróság úgy vélte, hogy a cégnek érdekeltségei vannak az USA-ban, jelentős forgalmat bonyolít le a tengerentúlon. A népszerű fájlcserélőt az USA-ban mintegy 21 millióan használják.
A vádirat szerint a Kazaat forgalmazó Sharman megsértette az amerikai szerzőjogi törvényt, copyright-os zenéket és filmeket tett elérhetővé a nagyközönség számára, és ezzel a kiadóknak komoly anyagi veszteséget okozott. Az USA-ban 2002-ben 9 százalékkal estek vissza a CD-eladások – a kiadók szerint ezért elsősorban a fájlcserélők okolhatók.
