BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kínai notebook "dömping" várható

Az olcsóbb ár iránti vásárlói igényeknek megfelelően, emelkedhet a Kínában gyártott notebookok száma.

2002. november 29. péntek, 18:03

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kínai termelés teljes kapacitása várhatóan 80 százalékkal fog majd emelkedni 2003-ra, így utána már ritkábbak lesznek a „Made in Taiwan” felirattal ellátott notebookok. A taiwani gyártók várhatóan 21 – 22 millió darabot szállítanak majd a következő évben, ami 20 százalékos emelkedést jelent az idei 18 millióhoz képest, Kína pedig 15 – 18 millió darabért lesz felelős. A Dell, a HP, a Sony és a Toshiba leadott megrendeléseinek megfelelően az alkatrész gyártók notebook gyártási technológiája sokkal nagyobb ütemben fog fejlődni, mint ahogy azt a múltban lehetett tapasztalni. A Quanta és a Compal 6 millió notebook piacra dobását tervezi jövőre, ami a teljes Kínai gyártás 80 százaléka, míg az Inventec és az Arima mindössze az eddigi 2,5 – 3 millió felének kihozatalára számít - írja a www.portocom.hu.

Girnt József (admin)
Girnt József (admin)

Ez is érdekelhet