BUX 138829.73 0,87 %
OTP 44600 1,41 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatvannapos haladékot kapott a DIP

2003. március 12. szerda, 17:52

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

További hatvan nap haladékot kapott a szerdai egyeztető tárgyaláson hitelezőitől a Diósgyőri Gépgyár (Digép) vállalatcsoporthoz tartozó Diósgyőri Ipari Park (DIP) Kft., amely az elmúlt év utolsó negyedében jelentett öncsődöt. Ács András ügyvezető igazgató az egyeztetést követően a NAPI Gazdaságnak elmondta, hogy a cég mintegy százhúsz hitelezője - akiknek összességében 1,2 milliárd forinttal adósak - elfogadta azt a konszolidációs programot, amelynek megvalósítása esetén a DIP kilábalhat a válságból.
Az ügyvezető igazgató hozzátette, hogy azért jelentettek öncsődöt tavaly novemberben, mert a DIP elavult infrastruktúrával dolgozik, olyan területen, amelyet eredetileg 8-10 ezer dolgozó kiszolgálására terveztek, miközben jelenleg ezren sem dolgoznak a gyártelepen. Túl ezen, nem sikerült hasznosítani a feleslegessé vált ingatlanokat és jelentős veszteséget is felhalmoztak.
Ugyanakkor a cég hitelezői a szerdai egyeztető tárgyaláson úgy vélekedtek: a DIP további működtetése fontos számukra. Éppen ezért hozzájárultak, hogy további hatvan nappal megtoldja a tulajdonos azt a határidőt, amelynek keretén belül megnyugtatóan rendezhető a vállalat sorsa.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet