A teljes infrastruktúrával ellátott nyíregyházi ipari parkban logisztikai központ kialakítását kezdi meg áprilisban a GL Kft. - jelentette be Csabai Lászlóné, Nyíregyháza polgármestere. A szabolcs-szatmár-beregi megyeszékhelyen a nyíregyháza-orosi székhelyű GL Kft. több mint 100 millió forintért építi fel a létesítményt. A cég hétezer négyzetméteres területet vásárolt a parkban.
A fuvarozással és szállítmányozással foglalkozó vállalkozás már elkészítette a logisztikai centrum kivitelezési terveit, a munkák várhatóan áprilisban kezdődnek. A központ elsősorban az ipari park cégei áruszállítási és raktározási megoldásával segítésével foglalkozik majd, de külső megrendeléseket is vár. A tervek szerint a centrumot még az idén megnyitják.
A tulajdonosok, Nyíregyháza önkormányzata és az Épker Építőipari Kft. eddig 1,5 milliárd forintot költöttek a 120 hektáros iparterület fejlesztésére (NAPI Gazdaság, 2001. november 30., 8. oldal). Az ipari park címet 1997-ben nyerték el a gazdasági tárcától. A park felén a tabi székhelyű Flextronics International Kft. működik. Az iparterületre tavaly költözött be a Reifen Marketing Kft. és folyamatban van nyolc kisebb cég letelepülése is. A vállalkozások kedvezményesen, 800 forint négyzetméterenkénti áron vásároltak földterületet az önkormányzattól. A helyhatóság a betelepülőknek négy évig teljes adómentességet biztosít.
D. E. L.
