BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Cementgyár helyett ipari park

2001. december 21. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ipari parkot alakítanak ki a bezárásra ítélt Bélapátfalvai Cement és Mészművek (Bécem) Rt. területén. A Heves megyei község önkormányzata nemrégiben nyert címet a Gazdasági Minisztérium pályázatán. A 70 hektáros terület üzemeltetésére közhasznú társaságot hoznak létre a Bécem tulajdonosaival, a Heidelberger Zement AG-vel és a Breitenburger GmbH-val - mondta Barta Norbert polgármester.
A százmillió forint alaptőkéjű társaságban 50 százalékos részesedéssel rendelkezik majd a település. A Bécem 2000 májusában döntött a cementgyártás leállításáról. A bezárással 350 munkahely szűnt meg a 15 százalékos munkanélküliséggel küszködő, 3500 lakosú településen.
A cementgyárnak az ipari parkban lévő, nem hasznosítható berendezéseit és épületeit elbontják, majd ezután az önkormányzat meg kívánja szerezni a parkot üzemeltető kht. teljes tulajdoni hányadát. A cementgyár területén a teljes infrastruktúra jelenleg is rendelkezésre áll, így a másra fel nem használható berendezések elbontása után szinte azonnal beköltözhetnek az új befektetők.
A település már előrehaladott tárgyalásokat folytat egy kétmilliárd forint értékű beruházás megvalósításáról egy budapesti céggel. Amennyiben ezek eredménnyel zárulnak, akár 2003 elején elkezdődhet a termelés egy 40-50 embert foglalkoztató üzemben.
(NAPI)

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet