BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hiányzik a finanszírozás regionális szintje

2001. november 8. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tízéves iparipark-fejlesztési programra elkülönített források szétosztásánál az elmaradt térségekben működő parkokat fokozottabban kellene támogatni - javasolja az Ipari Parkok Egyesülete (IPE). Ezzel enyhíthetnék a saját erővel nem rendelkező cégek finanszírozási problémáit. A szervezet a gazdasági miniszternek írt levelében tette meg javaslatát. Az IPE elképzelései szerint az egyetemi központok környékén a tudományos és technológiai parkok létesítését kellene előnyben részesíteni és a legfejlettebb technológiát alkalmazó vállalatok letelepedését ösztönözni.
A finanszírozás regionális szintjének kidolgozása hiányzik a programból - véli az IPE. A majdani uniós csatlakozás után viszont a támogatás nagy részét a régiók kapják. A külföldi működőtőke bevonásának fontos terepe az ipari park rendszere. Ehhez viszont az is kell, hogy a betelepülő cégek minél nagyobb mértékben integrálódjanak a magyar gazdaságba. Ezt azzal lehet elősegíteni, ha a parkok pályázhatnak olyan létesítmények kialakítására is, amelyek a letelepült cégek számára nyújtanak szolgáltatásokat. Az IPE szerint fontos volna, hogy e létesítmények ne csak a beruházásokhoz, hanem a működtetéshez is kapjanak támogatást: a kormányzati forrás az első évben a működési költség legfeljebb 75 százalékát, a második évben 50 százalékát, a harmadik évben pedig 25 százalékát tehetné ki. Ezenkívül felül kell vizsgálni az ipari parkok és a betelepült vállalatok adózásának rendszerét, az áfa-visszatérítés anomáliáit pedig meg kell szüntetni - véli az egyesület.
(NAPI)

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet