Kétszázmillió forint értékű beruházással befejeződött a 126 hektáros győri ipari park infrastruktúrájának kiépítése - jelentette be Bedecs Márta, a működtető Győri Nemzetközi Ipari Park Kft. irodavezetője. A beruházáshoz a gazdasági tárca mintegy 21 millió forintot adott. Ennek során csaknem 2 kilométernyi út készült el közvilágítással és szennyvízelvezetővel, továbbá 600 méter járdát is építettek. A parkban a korábban közművesített területek többsége gazdára talált, sőt a most elkészült részen is vásároltak két telket. Ezzel együtt az ingatlan 126 hektárjának nagyobbik hányadát már eladták.
A parkba eddig 30 cég telepedett be, köztük a holland Philips, a német VAW és az osztrák Skiny. Egy-egy betelepedőnek legalább 2000 négyzetméteres telket kell vásárolnia. A már működő vállalkozások összes árbevétele tavaly 272 milliárd forint volt, beruházásaik együttes értéke pedig meghaladja a 27 milliárdot. Termelésükben az export aránya 93,7 százalék. A parkban foglalkoztatottak száma csaknem 5 ezer fő (NAPI Gazdaság, 2001. július 14., 4. oldal).
Az ott dolgozók kényelmét szolgálja a szolgáltatóház, amelyben éttermet és irodákat alakítottak ki. Az utóbbiakat elsősorban szolgáltató cégeknek és intézményeknek adják bérbe. A cégek számára vámügyintézés, fuvarszervezés és gyorsposta-szolgáltatás is rendelkezésre áll. Az innovációs centrum induló vállalkozásoknak nyújt segítséget.
(NAPI)
