BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már harminc betelepülő termel a győri parkban

Kétszázmillió forintos beruházással teljessé vált a győri ipari park infrastruktúrája. A beruházáshoz a gazdasági tárca 21 millió forintot adott. A parkba már 30 cég telepedett be, ezeket hamarosan két újabb vállalkozás követi.

2001. október 25. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kétszázmillió forint értékű beruházással befejeződött a 126 hektáros győri ipari park infrastruktúrájának kiépítése - jelentette be Bedecs Márta, a működtető Győri Nemzetközi Ipari Park Kft. irodavezetője. A beruházáshoz a gazdasági tárca mintegy 21 millió forintot adott. Ennek során csaknem 2 kilométernyi út készült el közvilágítással és szennyvízelvezetővel, továbbá 600 méter járdát is építettek. A parkban a korábban közművesített területek többsége gazdára talált, sőt a most elkészült részen is vásároltak két telket. Ezzel együtt az ingatlan 126 hektárjának nagyobbik hányadát már eladták.
A parkba eddig 30 cég telepedett be, köztük a holland Philips, a német VAW és az osztrák Skiny. Egy-egy betelepedőnek legalább 2000 négyzetméteres telket kell vásárolnia. A már működő vállalkozások összes árbevétele tavaly 272 milliárd forint volt, beruházásaik együttes értéke pedig meghaladja a 27 milliárdot. Termelésükben az export aránya 93,7 százalék. A parkban foglalkoztatottak száma csaknem 5 ezer fő (NAPI Gazdaság, 2001. július 14., 4. oldal).
Az ott dolgozók kényelmét szolgálja a szolgáltatóház, amelyben éttermet és irodákat alakítottak ki. Az utóbbiakat elsősorban szolgáltató cégeknek és intézményeknek adják bérbe. A cégek számára vámügyintézés, fuvarszervezés és gyorsposta-szolgáltatás is rendelkezésre áll. Az innovációs centrum induló vállalkozásoknak nyújt segítséget.
(NAPI)

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet