Kezdetnek 1,1 milliárd forintot invesztál magyarországi üzemcsarnokának felépítésébe a japán tulajdonban lévő Stanley Electric Hungary Kft. A távol-keleti vállalkozás a gyöngyösi ipari parkba érkező első cég. A park területe 50 hektár - amely nagyrészt már jelenleg is közművesített - de szükség esetén 120 hektárra is bővíthető (NAPI Gazdaság, 2001. március 9., 5. oldal).
A Stanley Electric Hungary Kft. egy körülbelül 4 hektár területű ingatlant vásárolt meg, az ezen épülő csarnok alapterülete 2,9 ezer négyzetméter. A tervek szerint jövő év áprilisára fejezik be az építkezést. A próbagyártást követően 2002 decemberében indul be a szériatermelés. Az első fázisban várhatóan 30 alkalmazottat foglalkoztatnak, de a termelés felfutásával a munkavállalói létszám 200 főre nő majd. A beruházás értéke - a majdani bővítéssel együtt - eléri a hárommilliárd forintot. Az elképzelések szerint a működés első teljes évben a gyárból 400 ezer autólámpa kerül ki másfél milliárd forint értékben. A fejlesztések nyomán 2005-ben már 2,9 milliárd forint lesz a termelés volumene. A kft. anyacége a Stanley Electric Corporation, amely autólámpák és járműipari elektronikai eszközök gyártásával foglalkozik, és a gyáraiban világszerte összesen mintegy tízezer alkalmazottat foglalkoztat. A japán cég Európában eddig csak forgalmazó központokat működtetett.
(NAPI)
