Az Európai Unió legnagyobb webes vállalatai közös erővel próbálják népszerűsíteni az e-hirdetéseket - írja a Terminal. Az AOL Europe, a T-Online, a Tiscali, a Yahoo!, a Lycos Europe és az MSN mellett számos cég csatlakozott az European Interactive Advertising Association szervezetéhez. A londoni székhelyű összefogás legfőbb célja meggyőzni a hirdetőket arról, hogy jóval gazdaságosabb az online reklámok alkalmazása, ugyanis az internetben - vallják - hatalmas lehetőségek rejlenek, bármi történt is az elmúlt instabil időszakokban. Michael Kleindl, az európai Adlink hirdetési hálózat elnöke úgy véli, a tradicionális tömegtájékoztatási eszközök egyelőre nagyobb kiváltságot és népszerűséget élveznek, mint az eszközökhöz - például PC-hez - kötött megoldások, pedig utóbbiak többet érdemelnének.
