Magyarországon a heti több alkalommal internetezők közel 67 százalékának van otthon legalább egy számítógépe, 9 százalék tervezi, hogy a közeljövőben vásárol otthonra gépet, 4 százalék pedig egyáltalán nem gondolkodik ilyesmin - idézi a Visitor Lifestyle Research 2001-es kutatási adatait az E-Kereskedelem Online. A felmérésben szereplők 13 százalékának otthon is van számítógépe: ők elsősorban a 40-49 éves korosztályba tartoznak, házasságban élnek, férfiak, felsőfokú végzettségűek és nagyobbrészt cégvezetők vagy cégtulajdonosok. Akiknek nincs, és nem is szeretnének otthonukba számítógépet, a munkahelyükről járják a hálót. Az ilyen véleményt hangoztatók nagyobb része 20-29 éves korosztályba tartozó, egyedülálló hölgy. A megkérdezettek 46 százalékának van otthon elérése, 11 százalék a kérdezést követő 12 hónapban, 14 százaléka több mint egy év múlva szándékozik valamilyen internetszolgáltatást beköttetni. A megkérdezett netezők csupán 4 százaléka nem akar egyáltalán otthonra elérést. Otthoni internetelérésük leginkább a házas és egyedülálló személyeknek, a magasabb iskolai végzettségűeknek és a budapestieknek van.
(NAPI)
