BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétmilliárd forint az e-kormányzatra

2001. szeptember 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Három, összesen 2 milliárd forint kihelyezésével járó pályázatot hirdetett meg a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) Informatikai Kormánybiztossága szeptember 3. és 21. között a közigazgatási szervezeteknek az elektronikus kormányzati program keretében - közölte a szervezet. Az első, 400 millió forintos pályázat elektronikus keresőrendszer, kormányzati iratkezelő rendszer, valamint kormányzati címtár kidolgozását célozza. A második, 800 millió forint keretösszegű kiírással a kormányzati portálon keresztül adatközlési lehetőségeket - például nyilvántartás-szolgáltatást, ügyfélszolgálati sorszámkérést - kívánnak bevezetni. A harmadik, szintén 800 milliós pályázattal minőségjavulást és az üzemeltetési költségek csökkenését akarják elérni. A jelentkező közigazgatási szervezeteknek 20-40 százalékos arányú saját forrást kell felmutatniuk.
(NAPI)

Marnitz István
Marnitz István

Ez is érdekelhet