Három, összesen 2 milliárd forint kihelyezésével járó pályázatot hirdetett meg a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) Informatikai Kormánybiztossága szeptember 3. és 21. között a közigazgatási szervezeteknek az elektronikus kormányzati program keretében - közölte a szervezet. Az első, 400 millió forintos pályázat elektronikus keresőrendszer, kormányzati iratkezelő rendszer, valamint kormányzati címtár kidolgozását célozza. A második, 800 millió forint keretösszegű kiírással a kormányzati portálon keresztül adatközlési lehetőségeket - például nyilvántartás-szolgáltatást, ügyfélszolgálati sorszámkérést - kívánnak bevezetni. A harmadik, szintén 800 milliós pályázattal minőségjavulást és az üzemeltetési költségek csökkenését akarják elérni. A jelentkező közigazgatási szervezeteknek 20-40 százalékos arányú saját forrást kell felmutatniuk.
(NAPI)
