Magyarország is csatlakozik az Európai Unió Geant-programjához, amely az elektronikus kapcsolattartás és információ-hozzáférés számítógépes kapacitásának több mint tízszeresére növelését teszi lehetővé, meghaladva az Egyesült Államok hasonló rendszerének is a teljesítményét. Az oktatási tárca MTI-hez eljuttatott tájékoztatója szerint Magyarországon a Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztési (NIIF) Program keretében mintegy 400 magyar tudományos intézmény, egyetem, könyvtár és múzeum közel 400 ezer használója jut a nemzetközi információátviteli lehetőséghez. Bálint Lajos, a NIIF-iroda nemzetközi kérdésekért felelős referense elmondta, a rendszer várhatóan októbertől működik Magyarországon.
