BUX 138821.67 -0,48 %
OTP 44890 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Élen a banki és az IT-bérek

2001. május 22. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A bank- és az információtechnológiai (IT) szektor munkavállalói számíthatnak a legkedvezőbb jövedelmekre a Jobpilot 12 ezer ember anonim megkérdezésén alapuló felmérése szerint. A bankok középvezetői évi bruttó 10,7 millió forintot keresnek. Különleges esetekben az IT-szektor főként mérnöki, informatikusi vagy közgazdasági végzettségű dolgozói saját átlaguknál jóval többet is kaphatnak. A legtöbbször közgazdasági végzettségűeket vonzó marketingterületen az átlag némileg alacsonyabb. Mindenhol sokat számít a posztgraduális szakképzés. Az érettségizetteknek a telekommunikációs és informatikai piac fizet a legkedvezőbben, a felsőfokú végzettségűeknél ugyanakkor a hat hónapnál hosszabb külföldi szakmai tapasztalat szinte alapfeltétel. A Jobpilot közlése szerint a felmérésben részt vevők közül az eredmény tudatában többen is fontolóra vették a munkahely-változtatást.
(NAPI)

Marnitz István
Marnitz István

Ez is érdekelhet