Folytatódik az információtechnológiai (IT) cégeket sújtó, az év elején kezdődött elbocsátási hullám. A világ második szoftvercége, az amerikai Oracle Corp. 866 fős, az alkalmazotti létszám 2 százalékát kitevő leépítést jelentett be. A multimédiás hardverjeiről ismert szingapúri Creative Technologies Ltd. dolgozóinak 10 százalékát, 700 embert küld el. Az amerikai Motorola Inc.-nél újabb 4 ezren csomagolhatnak, egy héttel azután, hogy a mobiltelefon-gyártó egy 7 ezer dolgozót érintő leépítésről számolt be. A londoni Invensys Plc több mint 5 ezer munkatársát teszi utcára; a cég telekommunikációs és információs részlege nem hozza a várt eredményeket, igaz, a többségi tulajdonában lévő, ügyfélkapcsolat-menedzselő szoftvereket gyártó holland Baan N.V. jól teljesít. A lépések okai között általában az amerikai gazdaság, illetve az IT-iparág gyengélkedése szerepel.
(NAPI)
