Még mielőtt - várhatóan a jövő év második felében - tőzsdére kerülne az Index.hu Rt., további tőkebevonást fontolgat - tudtuk meg Braun Róberttől, a tartalomszolgáltató vezérigazgató-helyettesétől. Egy már Magyarországon működő kockázati tőkebefektetővel tárgyalnak - árulta el, de annak kilétét nem kívánta felfedni. A „tartalomszolgáltatásnál intenzívebb" együttműködést tervez viszont az Index.hu a lengyel Wirtualna Polska SA val és a cseh Netcentrum s.r.o.-val - tette hozzá. (A Wirtualna Polska Lengyelország második legnépszerűbb portálja, a Netcentrum az első három cseh internetszolgáltató egyike.) Bár Braun úgy fogalmazott, hogy jelenleg nincs jelentős tulajdonosi átfedés a cégek között, az Index.hu-ban is kisebbségi részesedéssel bíró amerikai Intel Capital mindhárom társaságot szerepelteti befektetéseinek listáján.
(NAPI)
