Úgy tűnik, immár nincs akadálya annak, hogy több mint négymilliárd forintos költséggel két, egyenként 370 jármű befogadására alkalmas mélygarázs épüljön a pécsi Megyeri téren, a több mint két évtizede üresen álló Magasház szomszédságában. A terület tulajdonosa, a Megyeri Ház Kft. és a helyhatóság, valamint a szentendrei székhelyű Öresund Holding Vagyonkezelő Kft. tulajdonában lévő Sziget Garázs Kft. néhány nappal ezelőtt megállapodott, hogy a beruházáshoz szükséges telek nettó 350 millió forintért a programot megvalósító társaság tulajdonába kerül, s a jelenlegi tulajdonos hozzájárul az építési engedély kiadásához. Miután a közelmúltban a finanszírozási háttér is tisztázódott, a Sziget Garázs az ingatlanfejlesztést a jövő év végéig meg kívánja valósítani.
A tervek szerint a több irányból is jól megközelíthető, liftes, kétszintes mélygarázs "tetején" közparkot alakítanak ki és új, a 6-os főközlekedési utat is becsatoló közlekedési csomópontok is épülnek. A több mint másfél évtizede magántulajdonban lévő ingatlanokon a Megyeri Ház Kft. eredetileg 73 lakásos társasházat kívánt építeni, ám a környékbeliek többször is tiltakoztak a beruházás ellen. Az ötlet a helyhatóságnak sem tetszett, különösen azt követően, hogy kiderült, a közeli Magasház felújítása, illetve hasznosítása sem oldható meg mélygarázs építése nélkül. A 25 emeletes épület több sikertelen pályázat után még 2008 nyarán, több mint 400 millió forintért került a spanyol Grupo Milton ingatlanfejlesztő cég tulajdonába. A társaság azt ígérte, hogy a lerobbant épületet 2010-re teljesen felújítja s azt a város egyik jelképévé teszi. A nagyívű elképzelésekből azonban nem lett semmi. A Sziget Garázs Kft. a várossal egyeztetve a Magasházat szeretné visszavásárolni a Grupo Miltontól, s a hosszú távú tervek között annak teljes rekonstrukciója is szerepel.
