BUX 139975.07 0,25 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felújítják a szegedi Milkó palotát

2010. szeptember 30. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Még az idén elkezdődik a több mint 120 éves, műemléki védettséget élvező szegedi Milkó palota rekonstrukciója - tájékoztatták lapunkat a városházán. A több mint 2 ezer négyzetméteres, háromszintes, a belvárosi híd közelében lévő neoreneszánsz épület a város, illetve cégek és magánszemélyek tulajdonában van. A színe miatt az utóbbi évtizedekben Eperházként is emlegetett ingatlant mintegy 180 millió forintos költséggel a Szegedi Ingatlankezelő (IKV) Zrt. teszi rendbe, várhatóan egy év alatt. Miután a város egyik legértékesebb épületét minden elemében eredeti formájában kívánják helyreállítani, a program előkészítése hónapokig tartott, de ennek eredményeként a palotára ismét egyedi gyártású mázas cserepek kerülnek, helyreállítják, illetve pótolják a kovácsoltvas díszítéseket, valamint a kődíszeket is. Kicserélik az épület teljes közműhálózatát s rendbe teszik az utoljára negyven évvel ezelőtt renovált ház két díszes főkapuját is. A városházán közölték, a rekonstrukciót követően a Milkó palotának turisztikai szempontból is fontos szerepet szánnak. Az épület egy részét a nagyközönség előtt is megnyitják, s különböző exkluzív üzletek mellett várhatóan közintézmények is helyet kapnak benne.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet