BUX 139884.70 0,19 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félmilliárdos beruházás Kaposváron

2010. szeptember 9. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy újabb, 512 millió forintos beruházással folytatódik a kaposvári megyei kórház sürgősségi és betegellátó centrumának fejlesztése - tájékoztatták lapunkat a fenntartó megyei önkormányzatnál. A program azt követően kapott zöld utat, hogy az építkezéshez, illetve a szükséges műszerek beszerzéséhez immár a 460 milliós uniós, illetve központi forrás is rendelkezésre áll. A hiányzó 52 milliót a helyhatóság saját forrásaiból teremtette elő. A térség mintegy 400 ezer lakosát kiszolgáló egészségügyi intézmény fejlesztésének keretében teljesen felújítanak, illetve több száz négyzetméterrel bővítenek egy jelenleg több mint 800 négyzetméteres épületrészt, a műtéti tömb tetején pedig egy helikopter-leszállópálya is készül. Mindemellett a betegellátó centrumban egy új egykapus beléptető rendszer a megfelelő helyre irányítja majd a betegeket. Az új, várhatóan 2011 augusztusára elkészülő, hotelszolgáltatásokat is kínáló épületszárnyba korszerű műtéti terápiás és betegmegfigyelő eszközöket, valamint képalkotó berendezéseket telepítenek.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet