Egy újabb, 512 millió forintos beruházással folytatódik a kaposvári megyei kórház sürgősségi és betegellátó centrumának fejlesztése - tájékoztatták lapunkat a fenntartó megyei önkormányzatnál. A program azt követően kapott zöld utat, hogy az építkezéshez, illetve a szükséges műszerek beszerzéséhez immár a 460 milliós uniós, illetve központi forrás is rendelkezésre áll. A hiányzó 52 milliót a helyhatóság saját forrásaiból teremtette elő. A térség mintegy 400 ezer lakosát kiszolgáló egészségügyi intézmény fejlesztésének keretében teljesen felújítanak, illetve több száz négyzetméterrel bővítenek egy jelenleg több mint 800 négyzetméteres épületrészt, a műtéti tömb tetején pedig egy helikopter-leszállópálya is készül. Mindemellett a betegellátó centrumban egy új egykapus beléptető rendszer a megfelelő helyre irányítja majd a betegeket. Az új, várhatóan 2011 augusztusára elkészülő, hotelszolgáltatásokat is kínáló épületszárnyba korszerű műtéti terápiás és betegmegfigyelő eszközöket, valamint képalkotó berendezéseket telepítenek.
