A tervek szerint a jövő év májusára befejeződik a belvárosi "Fő utca" projekt, mellyel megjelenésében és funkcióiban is újszerű várostengely jön létre. Mint Cselovszki Zoltán V. kerületi főépítész lapunknak kifejtette: a "Fő utca" projekt része a kormánydöntés alapján a kiemelt fejlesztések közé sorolt - 14 milliárd forint költségvetésű - "Budapest Szíve Program"-nak, melynek 20 százalékát az V. kerület és a főváros állja, 80 százalékát pedig uniós forrásból fedezik. Az 5,4 milliárd forintból megvalósuló kerületi fejlesztés - melyből 1,9 milliárd uniós forrás, a többi kerületi saját erő - a közterületeket érinti: az új Fő utca összekapcsolja majd a belváros különböző részeit, újraegyesíti azokat, miközben meghagyja ezen kerületrészek egyedi arculatát, megőrzi sokszínűségüket.
Beák Attila, a Beák és Társa cégvezetője, a Magyar Ingatlanszövetség elnökségi tagja szerint bár megszépül az utcakép, a közlekedés - a gépjárművek kitiltásával - megnehezül az itt lakók számára. Ennek ellenére várható, hogy a fejlesztés nyomán megmozdul a most szinte álló piac, ahol mindössze egy-két befektető tűnik fel időnként. Szerinte érdemes befektetési céllal "szétnézni", hiszen sok szép eladó lakás van, s most - lévén dekonjunktúra - többet lehet lealkudni a 300-500 ezer forint között mozgó négyzetméterárból, mint korábban.
Kala Imréné, a Kala és Társa Ingatlanhasznosító Kft. társtulajdonosa szintén úgy látja: a városszépítés - még ha nem is olyan mértékű a megújító program, mint a ferencvárosi vagy a józsefvárosi rehabilitáció - érezhető értéknövekedéssel jár, ami a lakásokat éppúgy érinti, mint az üzlethelyiségeket. Mint mondja, különösen ez utóbbiak tulajdonosai járnak jól, hiszen a sétálók közül biztos hogy sokkal többen igénybe veszik majd az itteni szolgáltatásokat. Így várható, hogy a most zárva tartó kisebb üzletek is újra kinyitnak. A lakásárak várható emelkedésével kapcsolatban az üzletasszony elmondta: bár jelenleg itt is stagnál a lakáspiac - kevesebb az érdeklődő, a kínálat viszont maradt -, a megújult utcák jó állapotú házaiban a lakások ára várhatóan legalább 10 százalékkal emelkedik. Példaként hozza fel a Zrínyi utcát, ahol a hasonló fejlesztés nyomán 500 ezer körülire ugrott a négyzetméterár.
Murányi Ákos, a Duna House vezető elemzője ugyancsak biztos abban, hogy az új, épülő sétálóutcában már a közeljövőben kimutatható értékemelkedés lesz, s ez nemcsak a lakóingatlanok, hanem az üzlethelyiségek árát, illetve bérleti díjait is érinti. A kerület jelenleg is az egyik legdrágább, hiszen az átlag lakás-négyzetméterár 460 ezer forint körül alakul, a lakások ára jellemzően 15-16 millió forintról indul. A most megújuló utcákban akár még egy kis lakás is jó befektetési lehetőség lehet. A kiemelt helyeken, mint például a Belgrád rakparton lévő lakások már most is túlárazottak: nem egy tulajdonos 60-80 millió forint körüli összeget szeretne kapni átlagos polgári lakásáért. Ezért érdemesebb a Parlamenttől távolodva szétnézni a kínálatban: ezen a részen ugyanis még nem annyira magasak az árak és lehet találni befektetésre alkalmas ingatlant is. Becsapós lehet viszont szerinte a Váci utca, melynek az épülő új sétálóutca akár konkurenciájává is válhat: itt adott esetben nehezebb lehet a lakások értékesítése vagy az üzlethelyiségek kiadása. Az üzlethelyiségekkel kapcsolatban egyébként Murányi elmondta: már ma is kutatni kell az olcsóbbak után, a kerület presztízse miatt elég magasak a bérleti díjak: még egy szuterénért is könnyen elkérnek havi 300 ezer forintot, de a másfél milliós havi bérleti díj sem ritka.
