BUX 138283.33 -0,87 %
OTP 44530 -0,87 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több ezer lakással bővülhet a XV. kerületi piac

2008. szeptember 18. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A XV. kerület kedvező fekvése - ide érkezik a fővárosba az M3-as autópálya, itt "landol" az M0-s és Vác irányából a 2/A út - és viszonylag sok beépítetlen területe számos befektető érdeklődését felkeltette. Már az elmúlt években megvalósult itt több kisebb-nagyobb beruházás és többnek a tervezése, illetve előkészítése van jelenleg is folyamatban. Ez utóbbiak közé tartozik például az újpalotai lakótelep mellett felépülő 3000 lakásos lakópark teniszpályákkal, sportcsarnokkal, uszodával, óvodával, bölcsődével. Szintén folynak az előkészületei a Pólus Center bővítésének, és rövidesen elindulhat a tervezése - Újpalota és Pestújhely között - a Mogyoródi út meghosszabbításának, valamint a Szentmihályi út kiszélesítésének és egy tehermentesítő autóút építésének. Még idén megalakul a vízműközmű-társulat, ezzel elkezdődhetnek a Mogyoródi út alatti 2,5 kilométeres főgyűjtőcsatorna építésének előkészületei is - tudtuk meg a polgármesteri hivatalban. Jövő év elején megkezdődhetnek az Origo filmstúdió, valamint az 1800 lakásos Toledo-lakópark munkálatai is a régi Fóti út, a Mogyoródi út és az M3-as által határolt területen, míg a volt növényolajgyár helyén egy 4500 lakásos lakónegyed építése szerepel a tervekben - játszóterekkel, parkokkal, közösségi terekkel, szolgáltatásokkal. Az Újpest, Rákospalota, illetve Fót és Dunakeszi találkozásánál fekvő 50 hektáros területre - ahol egy 22 hektáros bányató is található - pedig szabadidőparkot tervez az önkormányzat, befektetők bevonásával.

Szilágyi Eta
Szilágyi Eta

Ez is érdekelhet