A XVI. kerületben idén is jelentős fejlesztések valósultak meg, melyek közül kiemelkedik két uszoda átadása, valamint az utcafelújítások. Januárra fejeződött be a mátyásföldi Erzsébet-ligetben található korábbi szovjet laktanya átalakítása, ahol a kulturális és rekreációs központ részeként egy uszoda is létesült. A beruházás keretében felújították, illetve bővítették az Erzsébetligeti Színházat, korhűen rekonstruálták a teniszklubot, restaurálták a volt tiszti kaszinót, önálló sportöltözőt építettek lelátóval, és jelentős zöldfelületet is kapott a központ. A több mint kétmilliárd forintos projekthez a Regionális Fejlesztés Operatív Programból csaknem 900 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapott a kerület, az önkormányzati saját erőt pedig az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium egészítette ki 400 millió forinttal. Júliusban is átadtak egy uszodát Rákosszentmihályon, ennek a beruházási költsége 706 millió forintot tett ki. Emellett idén és jövőre közel negyven utcát, útszakaszt korszerűsítenek, aszfaltoznak: ehhez több mint 167 millió forint pályázati forrást nyert el a kerület. A szilárd burkolatok, fekvőrendőrök kiépítésével, valamint a vízárkok kitisztításával, a szikkasztókkal, illetve a parkolást elősegítő útszegélyezéssel nemcsak az érintett utcák arculata változik, hanem a közlekedés is biztonságosabbá válik.
