BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szálloda lehet a pósteleki kastélyból

2005. december 18. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szállodát építene Békéscsaba városa a megyeszékhely és Gyula között található pósteleki egykori Wenckheim-kastélyból – közölte az MTI-vel a városi képviselő-testület gazdasági bizottságának elnöke. A békéscsabai képviselők csütörtöki ülésükön elfogadták a kastélyok hasznosításával foglalkozó Pannon Kastélyhasznosító Kft. ajánlatát, így a társaság előkészítheti a fejlesztési terveket és megkezdheti a lehetséges befektetők keresését – mondta Futaki Géza. Az 1900-as évek elején Wenckheim Frigyes által épített neobarokk kastély jelenleg romos állapotban van, esetleges felújításának költségeit – a hasznosítás függvényében – 1-2 milliárd forintra becsüli a képviselő. Maga a kastély és a hozzá tartozó kert alapterülete meghaladja a 3,2 ezer négyzetmétert, de környezetében 7,5 hektár erdő is található. A Pannon Kastélyhasznosító Kft. szakértői szerint a kastély még jelenlegi állapotában is alkalmas arra, hogy egy négycsillagos szállodát alakítsanak ki belőle. A felújítás esélyét növeli, hogy a közelében rövidesen elkészül a békéscsabai regionális repülőtér beton kifutópályája, s az ideutazó turisták élvezhetik a térség termálvizeinek egészségjavító hatásait is – tette hozzá Futaki Géza.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet