BUX 137704.05 -1,28 %
OTP 44220 -1,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Duplázna az amerikai ProLogis

2005. július 10. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Három éven belül megduplázná jelenleg 7 százalékos piaci részesedését a gyáli és a budaörsi logisztikai központtal Magyarországon jelen levő ProLogis – mondta lapunknak Roger P. Peters, az amerikai társaság üzletfejlesztési igazgatója. Erre jó esély van, hiszen Románia és Bulgária 2007-re tervezett európai uniós csatlakozása révén tovább nő Magyarország szerepe a régió logisztikai piacán, s ezt a folyamatot az autópálya-építések is segítik. A magyar ipari parkok piaca meglehetősen telített, s jó pár ingatlan elhelyezkedése sem igazán kedvező, arról nem is beszélve, hogy ezek jobbára termelésre rendezkedtek be – véli Peters. A logisztikai parkok szerepe ezzel szemben a közeljövőben felértékelődhet, hiszen például a biotechnológiai és a telekommunikációs cégek éppen az ilyen típusú – irodai, raktározási, sőt akár termelő kapacitást egyszerre biztosítani tudó – központokat keresik.
A ProLogis folytatja a gyáli központ fejlesztését, amelynek eddig közel harminc százaléka készült el. A további üzemcsarnokok kivitelezőit jelenleg választják ki. A ProLogis egyébként a régióban most a lengyel, a magyar és a cseh piacon a legaktívabb.
Az oroszországi és az ukrajnai terjeszkedés egyelőre még nincs napirenden, mivel az amerikai cég inkább követi ügyfeleit a célországokba, mint hogy előbb építsen ki ipari parkokat. A következő két-három évben Szlovákiában és Romániában várhatóak nagyobb ProLogis-beruházások, ezeket jelenleg készítik elő.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet