BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mivel jár az energia tanúsítvány?

Az Országos Lakás- és Építésügyi Hivatal (OLÉH) bizottságot hozott létre arra a feladatra, hogy kidolgozza a jövő januártól alkalmazandó energia tanúsítvány szabályait. A Hungarotherm szakkiállítást kísérő szerdai konferencián a bizottság egyik tagja, Osztroluczky Miklós számolt be arról, hogy hol tart a munka.

2005. május 4. szerda, 17:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Európai Unió irányelve szerint jövő év január 4-től minden tagállamnak be kell vezetnie az energia tanúsítvány intézményét. Ezekhez az unió csak alapelveket ad, a konkrét követelmények megfogalmazása nemzeti hatáskörbe tartozik. Ez a munka folyik jelenleg a bizottságban. Aházakat a szerint sorolják kategóriákba (hasonlóképpen, mint például a hűtőgépeket), hogy évente mennyi energiával lehet kifűteni egy köbméternyi légterüket. Így az egész épület hőtechnikai jellemzői lesznek fontosak, nem pedig az, hogy milyen a hőátbocsátása a határoló falnak, a Végleges követelmény még nincs, de az biztosnak mondható, hogy a mai követelményekhez képest 30 százalék lesz a szigorítás (ennyivel kevesebb energiával lehet majd kifűteni a lakásokat). Ehhez viszont a mai 38 centiméteres kerámia falazó elemekre is hőszigetelést kell ragasztani. Hogy mennyit, azt mutatja az előadó által közzé tett táblázat. Az alapkövetelményeket tartalmazó kormányrendelet megjelenése még a nyáron várható, majd ezt követik a végrehajtási rendeletek, például arra, hogy milyen képesítéssel lehet valaki energia auditor. Biztosan szakirányú egyetemi végzettség és vizsga szükséges hozzá.

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet