A XIII. kerületi önkormányzat képviselő-testülete a napokban fogadta el az idei beruházási és felújítási programot. Eszerint a kerület összesen 19 feladat megvalósítását tervezi, mintegy 958 millió forint értékben – áll a helyhatóság közleményében. A legtöbb pénzt, 475 millió forintot a Szegedi úti szakrendelő korszerűsítésére és rekonstrukciójára költik, ez a beruházás még tavaly indult el. Emellett befejezhetik a fővárosi védettséget élvező Németh László gimnázium rekonstrukcióját, elkezdődhet az Újpalotai úti sporttelep új kiszolgáló épületének építése is, ezekre összesen 140 millió forintot kívánnak költeni. Utóbbi beruházás befejezése 2006-ban várható. A Csata utcai sportcsarnok akadálymentesítésére több mint 23 millió forintot, a velencei gyermek- és ifjúsági táborban egy 90 férőhelyes épületre és az ebédlő homlokzati üvegfalának cseréjére pedig 105 millió forintot szán az önkormányzat. Szintén az idei tervek között szerepel egy új nappali melegedő felépítése a Szabolcs utcában.
Mindezek mellett folytatódnak az intézményekben a melegítő-, illetve főzőkonyhák korszerűsítései: a HACCP rendszer bevezetése teljes körű építészeti, épületgépészeti és elektromos munkákkal együtt történik meg a Hétszín, a Madarász és a 4. számú óvodában, az Újpalotai úti idősek klubjában, valamint a Hunyadi Mátyás általános iskolában, összesen 87 millió forintért. A további tervek között szerepel még a Tüzér utcai óvoda, a Csata utcai, a Gárdonyi Géza, a Hegedűs Géza és a Vizafogó általános iskola, valamint a Berzsenyi gimnázium vizesblokkjának felújítása, összesen több mint 76 millió forint értékben.
