A huszonhárom budapesti önkormányzatból mindössze három nyújtott be pályázatot az 1,7 milliárd forintos keretösszegű városrehabilitációs tenderen – jelentette be Ikvai-Szabó Imre, a fővárosi közgyűlés szociálpolitikai és lakásügyi bizottságának elnöke. Fővárosi társasházak, lakásszövetkezetek felújítási munkáira 665 millió forintos, a kerületi önkormányzatok támogatására 1,7 milliárd forintos támogatásra írtak ki városrehabilitációs pályázatot áprilisban. Az előbbire fővárosi társasházak, lakásszövetkezetek által benyújtott 2400 pályázatból 1077 társasház programjának támogatására mintegy 665 millió forintot ítélt meg a bizottság. A kerületi önkormányzatok részére fenntartott 1,7 milliárd forintos keretre mindössze három kerületi önkormányzat pályázott, ezek közül az V. kerületi önkormányzatnak 528 millió forintot, a IX. kerületinek 663 millió forintot ítélt meg a bizottság múlt heti ülésén. A bizottság elnöke elmondta: kezdeményezik, hogy szeptemberben újabb pályázatot írjanak ki a fennmaradt 600 millió forintra és a Fővárosi Önkormányzat költségvetésében céltartalékként jóváhagyott 750 millió forintra, ez utóbbinak a felhasználásáról várhatóan szeptemberben dönt a fővárosi közgyűlés.
